E-zkušenosti

Podělte se o vaše zkušenosti

V Českých Budějovicích roste dům budoucnosti


Areál českobudějovického výstaviště má novou zajímavost. Od konce dubna zde roste experimentální rodinný argument assessment essay her virginia woman woolf writing toni morrison the nobel prize in literature essay free comparison essays online business paper topics research english world literature essay word limit gre sample issue essay prompts apa research dissertation award argumentative essays on world hunger abigail williams essay crucible an unforgettable day essay defining moments essay ideas controversial topics for research paper thesis on internet banking dům budoucnosti. Ojedinělá stavba, kterou realizuje společnost HELUZ cihlářský průmysl, vyroste během následujících cca 12 měsíců v první cihelnou pasivní stavbu v Čechách.

Dům budoucnostiDvoupodlažní dům budoucnosti bude stavěn jako výzkumný a monitorovací objekt z pohledu tepelně-technické funkce stavby. Budou zde probíhat měření a zkoumání chování prostředí stavby a sledování spotřeby energie v objektu. Dům budoucnosti by měl být zkolaudovaný na jaře 2013, přičemž v areálu výstaviště zůstane minimálně po dobu následujících šesti let.

Vzhledem k cíli vystavět cihelný dům v pasivním standardu, budou v průběhu stavby využity inovační stavební materiály a postupy, jako třeba železobetonová zakládací deska nebo obvodové zdivo z broušených cihelných bloků s integrovanou tepelnou izolací. Ve vnitřních prostorách domu budoucnosti budou instalována topná tělesa a podlahové vytápění. Nebude chybět ani rekuperační jednotka, která zajistí nízkou potřebu tepla na vytápění a optimální mikroklimatické podmínky pro bydlení.

Průběh stavby domu budoucnosti mohou zájemci sledovat „živě“ přímo na místě v areálu výstaviště, objednat se mohou na http://dum-budoucnosti.cz/kontakt. Na webu budou také pravidelně zveřejňovány komentované fotografie z výstavby.

Be Sociable, Share!

Info o článku

Datum
Říjen 10th, 2012

Kategorie

Trackback
URI

Komentáře
RSS

Komentuj