E-zkušenosti

Podělte se o vaše zkušenosti

Byl zahájen devátý ročník soutěže Zlatá koruna


Praha, 1. března 2011 – Od začátku března mohou finanční společnosti přihlašovat své produkty do soutěže o Zlatou korunu a získat tak toto prestižní ocenění, které se nejlepším finančním produktům uděluje již devátým rokem. Soutěž probíhá v celkem 15 kategoriích. Kromě toho budou již tradičně uděleny i tři hlavní ceny – Novinka roku, Cena veřejnosti a Cena podnikatelů. Výsledky devátého ročníku budou vyhlášeny 2. června v TOP HOTELu Praha.

Soutěž Zlatá koruna si za dobu své existence získala renomé jak mezi odborníky, tak u široké veřejnosti. Jako jediná hodnotí celé spektrum nabídky na trhu a ne pouze vybrané kategorie produktů. Do hodnocení je zapojeno 342 odborníků, kteří tvoří porotu soutěže, Finanční akademii. O postavení a významu Zlaté koruny svědčí i to, že v hlasování o Cenu veřejnosti a Cenu podnikatelů bylo v loňském roce odevzdáno téměř 144 000 hlasů.

Finanční společnosti mají možnost přihlašovat své produkty do devátého ročníku Zlaté koruny do 31. března 2011. Do tohoto termínu mohou také členové Finanční akademie nominovat do jednotlivých kategorií produkty, které jsou přínosné pro zákazníky, ale do soutěže přihlášeny nebyly. Loni se zúčastnilo soutěže rekordních 75 finančních společností s celkem 206 produkty. V hlavních kategoriích si odnesly ocenění Spořící účet AXA Bank v Novince roku, Internet Banka GE Money Bank v Ceně veřejnosti a mBusiness konto mBank v Ceně podnikatelů.

„Jsme svědky, jak krize změnila přístup většiny lidí k penězům a finanční společnosti na to postupně začaly reagovat. Na trhu se objevuje stále více novinek. Otázkou je, zda se všechny prosadí. Právě Zlatá koruna svými výsledky ukazuje, co z poměrně široké nabídky je životaschopné a přínosné pro klienta. V tom lze dnes spatřovat její největší poslání,“ říká Pavel Doležal, ředitel soutěže Zlatá koruna.

Generálním partnerem soutěže Zlatá koruna je essays on attaining moral profection essayons forward ethics counseling research papers causes and effects of air pollution essay a portrait of the essay as a warm body thesis office i need help with my depression proper format for an expository essay an infinite complexity essays in romanticism great college scholarship essays obama essay contest essay family relationship essex coursework submission OVB Allfinanz, přední poradenská společnost v oblasti osobních a rodinných financí. „Ocenění Zlatá koruna pro nás není jen jedno z dalších ocenění bankovních či finančních institucí a jejich produktů. Především je to pro nás jeden z pomocníků pro každodenní práci našich, a nejen našich, finančních poradců a široké veřejnosti jako takové. Podporujeme jej právě proto, že se touto populární formou kromě vytváření soutěživého prostředí mezi poskytovateli finančních produktů, podílí na finanční edukaci české veřejnosti, což je v souladu s naší strategií finančního vzdělávání,“ říká Michal Knapp, předseda představenstva a generální ředitel společnosti OVB Allfinanz, a.s.

Již tradičně je významnou součástí Zlaté koruny hlasování veřejnosti o nejoblíbenější produkty roku. V Ceně veřejnosti nyní probíhá nominační kolo. Na www.zlatakoruna.info může každý účastník nominovat svůj nejoblíbenější finanční produkt. Dvacet produktů, které získají nejvyšší počet nominací, postoupí v dubnu do finálového hlasování, které bude probíhat jak na internetu, tak prostřednictvím SMS zpráv, a kde se rozhodne o konečných vítězích. V této době již také probíhá hlasování o Cenu podnikatelů, která je určena nejoblíbenějším produktům pro malé a střední podnikatele. Letos bude Cena podnikatelů udělena již počtvrté.

Kontakt pro novináře:

Jaroslav Brož
e-mail: broz@zlatakoruna.info
mobil: 602 213 425

O soutěži Zlatá koruna

Soutěž Zlatá koruna oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu. V roce 2011 se koná již její 9. ročník. Od začátku soutěže v roce 2003 se jí zúčastňují všechny významné banky, pojišťovny, leasingové, investiční a další finanční společnosti. V 8. ročníku soutěžilo 75 finančních společností s 206 produkty.

Nejlepší produkty v 15 kategoriích vybírá Finanční akademie složená z 342 finančních odborníků. Kromě toho uděluje také cenu Novinka roku. Výsledky hodnocení ve Zlaté koruně pomáhají veřejnosti snáze se orientovat v nabídce finančních produktů, motivují občany k tomu, aby se více zajímali o vlastnosti jednotlivých produktů a lépe porozuměli nabídkám finančních společností.

Významnou součástí Zlaté koruny je hlasování o Cenu veřejnosti, kdy nejoblíbenější finanční produkty volí veřejnost prostřednictvím internetu a SMS zpráv. Od roku 2008 je hlasování rozšířeno o Cenu podnikatelů, kterou se oceňují nejlepší finanční produkty pro malé a střední podnikatele.Do veřejného hlasování se v roce 2010 zapojil rekordní počet téměř 144 tisíc účastníků. Zlatá koruna svým zaměřením přispívá ke zdravé konkurenci, podporuje vznik nových produktů a veřejnosti napomáhá k lepší orientovanosti a vyšší finanční gramotnosti.

Další informace o soutěži Zlatá koruna najdete na www.zlatakoruna.info.

Partneři soutěže Zlatá koruna v roce 2011

Generální partner: OVB Allfinanz, a.s.
Partneři: Czech Credit Bureau, CK Fischer, Worldclass, TOP HOTELS GROUP, Ipsos Tambor, Vysoká škola finanční a správní, Česká televize, ČT24
Hlavní mediální partneři: MF DNES, iDNES, Český Rozhlas 1 – Radiožurnál, Český Rozhlas – Rádio Česko
Mediální partneři: Kurzy.cz, Finance.cz, Firemnifinance.cz, NEWTON Media
Odborní partneři: Finanční arbitr ČR, Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců ČR, Unie společností finančního zprostředkování a poradenství, Asociace penzijních fondů ČR, Asociace hypotečních makléřů ČR, Bankovní registr klientských informací, Nebankovní registr klientských informací, Asociace pro kapitálový trh ČR, Asociace českých pojišťovacích makléřů, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Hospodářská komora České republiky, CFO Club
Pořadatel soutěže: pdMEDIA s.r.o.

OVB Allfinanz, a.s.

Generální partner soutěže, společnost OVB Allfinanz, a.s., je přední finančně poradenská společnost, působí na českém trhu od roku 1993 a je dceřinou společností německé OVB Holding AG. V současné době má v ČR téměř 900 tisíc klientů a spravuje více než 1,8 miliónu smluv. Klientům je k dispozici celorepubliková síť kvalifikovaných poradců – pojišťovacích a investičních zprostředkovatelů. Mateřská společnost OVB Holding z německého Kolína nad Rýnem vznikla v roce 1970 na základě myšlenky poskytovat soukromým klientům obsažné, individuální a komplexní majetkové a finanční poradenství. V současné době působí prostřednictvím dceřiných firem v dalších 13 zemích Evropy.

Koncern OVB se sídlem holdingu v Kolíně nad Rýnem je jedním z předních evropských poskytovatelů finančních služeb. Od založení OVB Vermögensberatung AG v roce 1970 v Německu zaměřuje OVB svou obchodní činnost na zákaznicky orientované poradenství pro soukromé domácnosti v oblasti ochrany majetku, vybudování a rozvoje majetku, starobního zaopatření a získávání nemovitostí. OVB v současnosti poskytuje poradenství v Evropě zhruba 2,8 mil. zákazníků a spolupracuje s více než 100 renomovanými produktovými partnery. OVB je v současné době aktivní celkem ve 14 zemích, přičemž pro koncern pracuje kolem 4 700 finančních poradců na plný úvazek. V roce 2009 dosáhla OVB Holding AG, která je od července 2006 kótována na Frankfurtské burze cenných papírů (Prime Standard, ISIN DE0006286560) se svými dceřinými společnostmi celkových provizních příjmů ve výši 201,6 mil. Euro a rovněž EBIT ve výši 9,6 mil. Euro.

Be Sociable, Share!

Info o článku

Datum
Březen 28th, 2011

Kategorie

Trackback
URI

Komentáře
RSS

Komentuj