E-zkušenosti

Podělte se o vaše zkušenosti

Nový web: Vše o vitaminu D nyní na jednom místě


Nedostatkem vitaminu D trpí více jak 50 % Čechů. Navíc 25 % z této skupiny má hladinu vitaminu D dokonce extrémně nízkou. Odborná veřejnost se snaží již delší dobu upozornit na nedostatečný příjem vitaminu D v české populaci. Nyní jí v tom budou nově pomáhat i internetové stránky www.vseovitaminud.cz, jejichž garanty je České národní fórum proti osteoporóze a MUDr. Jana Čepová, Ph.D., MBA, specialistka na klinickou biochemii a vnitřní lékařství.

vše o vitaminu DNa stránkách www.vseovitaminud.cz naleznete kompletní informace o vitaminu D. Nejen o tom, jaké jsou jeho zdroje, ale i o problémech, které přináší jeho dlouhodobý nedostatek. Zjistíte také, že vitamin D je důležitý jak pro zdravé a pevné kosti, tak i pro správné fungování imunitního systému. Nejnovější výzkumy naznačují jeho vliv na snížení rizika některých civilizačních chorob.

Dále se na www.vseovitaminud.cz dozvíte, kolik vitaminu D potřebují vaše děti, vy nebo vaši rodiče. Specialitou internetových stránek je Kalkulačka vitaminu D. Vyplníte zde jednoduchou tabulku obsahující základní potraviny bohaté na vitamin D. Následně vám kalkulačka vypočítá, zda máte dostatečný příjem vitaminu D, nebo zda byste měli ještě přidat, abyste splnili jeho doporučený denní příjem. Internetové stránky obsahují také poradnu, kam můžete zasílat své dotazy týkající se právě vitaminu D.

Významnou část vitaminu D můžete získat ze slunce, ale současný životní styl tomuto faktu moc nepřeje. Používáte opalovací krémy, které zabraňují vstřebávání vitaminu D do těla, nebo netrávíte na slunci dostatečnou dobu. Odborníci proto zdůrazňují význam stravy jako zdroje vitaminu D.

Be Sociable, Share!

Info o článku

Datum
Říjen 1st, 2013

Kategorie

Trackback
URI

Komentáře
RSS

Komentuj