E-zkušenosti

Podělte se o vaše zkušenosti

Audio pocity


Všichni jsme jistě zaznamenali nástup různých motivačních CD a audiokazet, jejichž cílem je zlepšení životní úrovně tím, že si uvědomíte své chyby a budete se snažit se jich vyvarovat, anebo vybičujete svou cílevědomost na maximum a začnete se svým životem něco dělat, apod. Nejen slovo či nějaké projevy na úrovni však dokážou ovlivňovat lidský mozek. I pouhé zvuky mají za následek navození určité atmosféry, nálady či změny přístupu díky stimulaci mozku.

Není se tedy co divit, že vznikly tzv. psychowalkmany. Psychowalkman je zařízení využívající jak vizuálních, tak zvukových prvků pro stimulaci lidského mozku určitým směrem v konkrétní chvíli. To má za následek navození příjemných pocitů. Zní to dobře, že? Kdo by toho nechtěl využít? Na chvíli se odreagovat pouhým nasazením sluchátek a v klidu a míru si vychutnávat série zvuků různých výšek a barev? Má to však jeden háček, a tím je cena. Psychowalkman totiž stojí řádově několik tisíc korun, což není zrovna malá investice.

Dobrou zprávou tedy je, že existuje o poznání levnější náhražka, která má stejný efekt a stojí přitom pouze pár korun. Jedná se audio pocity v podobě MP3 souborů navozujících vybranou náladu – vhodné to je například k odpočinku, ale také pro zvednutí sebevědomí, ke cvičení, anebo k ničím nerušenému spánku. Tyto Audio pocity lze stáhnout na stránkách http://www.audiopocity.cz.

Be Sociable, Share!

Info o článku

Datum
Leden 29th, 2012

Kategorie

Štítky

Trackback
URI

Komentáře
RSS

Komentuj