E-zkušenosti

Podělte se o vaše zkušenosti

Vyčistit potřebují i komíny od plynových kotlů


Ostrava − Plné ruce práce mají v těchto dnech kominíci. Řada lidí na pravidelnou údržbu komína stále zapomíná.

Říjen a listopad. To jsou měsíce, ve kterých si kominíci na nedostatek práce stěžují jen málokdy. Jestli to platí i letos, jsme zjišťovali v ostravských kominictvích.

„Letos sezona začala kvůli chladnějšímu počasí dříve. Už počátkem září nás začali lidé volat, zakázek máme v těchto týdnech hodně. Je to pořád tak trochu stejná písnička. Ti, kdo si nás volali i v předchozích letech, na nutnost vyčistit english essay critical analysis type a essay brain drain essay in english cry beloved country essay help learning and memory essay questions marriage based on love essay racial profiling is wrong essays qualitative research methodology thesis easy thesis topics for information technology students 500 word essay on talking in class my perfect future husband essay cyberessays login example of the format of a research paper komín nezapomněli ani letos. Samozřejmě jsou i lidé, kteří se o komíny nestarají, případně si je zkoušejí vyčistit sami. Pokud pročistíme komín u někoho, kdo se o něj pravidelně stará, tak taková běžná údržba jej vyjde na 250 korun. Pokud je ale komín zanesený a je třeba použít už i elektrickou štětku či další postup mimo běžnou údržbu, tak musí zákazník počítat s vyšší cenou,“ uvedli v bartovickém kominictví Konam služby.

Starat se je třeba i o komín od plynového kotle

Kominictví Lukáš, které sídlí v Radvanicích, zajišťuje své služby po celé Ostravě i okolí. „Je to pořád stejné. Jsou lidé, kteří se o komíny starají. Někteří naopak na pravidelnou údržbu zapomínají a neozvou se třeba deset let. Pořád ještě zůstává hodně lidí, kteří jsou přesvědčeni, že pokud mají plynový kotel, tak se o komín už nemusejí starat. Hodně se diví, když jim řekneme, že opak je pravda. Našimi zákazníky jsou především firmy či instituce, zakázky soukromníkům tvoří odhadem pětinu,“ uvedli v kominictví Lukáš.

Roman Bruss, který provozuje další ostravské kominictví, doplnil, že lidé začínají přemýšlet o službách kominíka, když se doslechnou či dočtou o nějakém tragickém případu. „Když se někde objeví zpráva o tom, že někde něco vyhořelo, nebo nedej bože se někdo otrávil či přiotrávil zplodinami, tak to okamžitě poznáme. Volá hned daleko více zákazníků,“ doplnil Bruss.

O práci kominíků je větší zájem

Stanislav Zbořil, který má svou provozovnu ve Vratimově, na dotaz uvedl, že stále více lidí se začíná o komíny starat pečlivě. „Hodně zákazníků nám přibylo v domech a bytech, které lidé získali do osobního vlastnictví. Často si objednávají nejen vyčištění, ale i další kominické práce včetně revizí. Pořád ale platí, že některým majitelům plynových kotlů je třeba připomenout, že nemají na čištění komínů zapomínat. Spalinové cesty může ucpávat i prach, který komín nasává. Pokud se několik let nečistí, tak se nebezpečí nějakého maléru zvyšuje,“ varuje Zbořil.

Převzato z Denik.cz: Lapisz B. 5.10.2010

Be Sociable, Share!

Info o článku

Datum
Říjen 26th, 2010

Kategorie

Štítky

Trackback
URI

Komentáře
RSS

Komentuj