E-zkušenosti

Podělte se o vaše zkušenosti

V srpnu můžete vyrazit s Beck Reisen do Berlína


Velmi často při výběru zajímavé destinace vzhlížíme k dálkám, někdy i exotickým, a zapomínáme na krásy, které máme za rohem. Už jsme byli v Paříži, Londýně, Římě a podobně, ale například o prohlídce Berlína přemýšlíme dlouho, ale říkáme si, ono to počká. Ideální příležitostí je letošní srpen, kdy cestovní kancelář Beck Reisen vyráží se svými klienty do Berlína. Z Prahy do Berlína je to 348 km.

Na každém rohu této metropole člověk pozná, že se zde psaly dějiny. Nikde jinde na světě nemůže člověk v jednom městě vidět krásnou moderní architekturu a na druhé straně nezahojené jizvy historie – letecké bombardování na sklonku II. světové války a rozdělení města na dva světy – Východní a Západní Berlín.

Beck Reisen - BerlínBeck Reisen máte v rámci tohoto pětidenního výletu možnost navštívit i město Postupim, zahrady zámku Sanssousi a park Spreewald.

Cena zájezdu je 7 999 Kč za osobu ve dvoulůžkovém pokoji. Příplatek za jednolůžko pro jednotlivce je tři tisíce korun. V ceně je zahrnuto: cesta tam a zpět luxusním autobusem, čtyři noci ve tříhvězdičkovém hotelu se snídaní, pozvání na chutný oběd a návštěva města Postupim a zahrad zámku Sanssouci.

V ceně není zahrnuta návštěva hlavní metropole Německa Berlína s českým delegátem, oběd, plavba Berlínem na lodi s kávou a zákuskem, návštěva muzea aut, hodinová projížďka na loďce jedinečným přírodním parkem ve Spreewaldu. Dokoupení polopenze (4x snídaně, 4x večeře) je možné u Beck Reisen za cenu 999,- Kč/osoba.

Berlín

Berlín leží na severovýchodě Německa, zhruba 70 km západně od hranic s Polskem, a je hlavním městem jak Německa, tak i spolkové země Braniborska. V současnosti je Berlín proslulým městem, ve kterém se koná nespočet mezinárodních veletrhů, filmových slavností, muzikálu a divadelních vystoupení. K vidění je také mnoho muzeí a pamětihodností.

První historicky doložené zmínky o městě Berlín, pochází z roku 1244. Roku 1451 se Berlín stal vládnoucím městem braniborského markrabství a kurfiřtů, a roku 1701 hlavním městem Pruského království. Poprvé se o Berlíně jako hlavním městě Německa hovořilo v roce 1871, kdy se stal hlavním městem nově založené Německé říše. Po druhé v historii se pak stal hlavním městem až roku 1991, kdy vznikla současná Německá republika.

Památky

Nejznámější památky jsou Braniborská brána – je dominantou města a zároveň symbolem sjednocení. Nachází se za dřívější nechvalně známou Berlínskou zdí, která oddělovala Východní Berlín od Západního. Pamětní kostel císaře Viléma – vznikl po 2. světové válce a je památníkem míru a smíření. Římský sněm – je v součastnosti sídlem německého spolkového sněmu a se svou kupolí od architekta Sira Normana Fostra je velice oblíbeným návštěvním místem Berlína. Sídlo spolkového kancléře – je nejimpozantnější stavbou a nachází se ve čtvrti Regierungsviertel.

V Berlíně se také nachází tzv. ostrov Muzeí, který patří mezi památky Světového dědictví UNESCO. Jednotlivá muzea se nazývají – Pergamonské muzeum, Staré muzeum, Nové muzeum, Stará národní galerie a Státní muzeum.

Be Sociable, Share!

Info o článku

Datum
Květen 11th, 2011

Trackback
URI

Komentáře
RSS

Komentuj