E-zkušenosti

Podělte se o vaše zkušenosti

V srpnu můžete vyrazit s Beck Reisen do Berlína


Velmi často při výběru zajímavé destinace vzhlížíme k dálkám, někdy i exotickým, a zapomínáme na krásy, které máme za rohem. Už jsme byli v Paříži, Londýně, Římě a podobně, ale například o prohlídce Berlína přemýšlíme dlouho, ale říkáme si, ono to počká. Ideální příležitostí je letošní srpen, kdy cestovní kancelář science thesis citation style for an essay uk tips writing analytical essays gre essay practice test argumentative essay personal topics online academic writing how will college change my life essay essays about communicative language teaching good and evil essays sample thesis proposals english an essay on the development of christian doctrine download diversity essay medical school example essay writing example 1 Beck Reisen vyráží se svými klienty do Berlína. Z Prahy do Berlína je to 348 km.

Na každém rohu této metropole člověk pozná, že se zde psaly dějiny. Nikde jinde na světě nemůže člověk v jednom městě vidět krásnou moderní architekturu a na druhé straně nezahojené jizvy historie – letecké bombardování na sklonku II. světové války a rozdělení města na dva světy – Východní a Západní Berlín.

Beck Reisen - BerlínBeck Reisen máte v rámci tohoto pětidenního výletu možnost navštívit i město Postupim, zahrady zámku Sanssousi a park Spreewald.

Cena zájezdu je 7 999 Kč za osobu ve dvoulůžkovém pokoji. Příplatek za jednolůžko pro jednotlivce je tři tisíce korun. V ceně je zahrnuto: cesta tam a zpět luxusním autobusem, čtyři noci ve tříhvězdičkovém hotelu se snídaní, pozvání na chutný oběd a návštěva města Postupim a zahrad zámku Sanssouci.

V ceně není zahrnuta návštěva hlavní metropole Německa Berlína s českým delegátem, oběd, plavba Berlínem na lodi s kávou a zákuskem, návštěva muzea aut, hodinová projížďka na loďce jedinečným přírodním parkem ve Spreewaldu. Dokoupení polopenze (4x snídaně, 4x večeře) je možné u Beck Reisen za cenu 999,- Kč/osoba.

Berlín

Berlín leží na severovýchodě Německa, zhruba 70 km západně od hranic s Polskem, a je hlavním městem jak Německa, tak i spolkové země Braniborska. V současnosti je Berlín proslulým městem, ve kterém se koná nespočet mezinárodních veletrhů, filmových slavností, muzikálu a divadelních vystoupení. K vidění je také mnoho muzeí a pamětihodností.

První historicky doložené zmínky o městě Berlín, pochází z roku 1244. Roku 1451 se Berlín stal vládnoucím městem braniborského markrabství a kurfiřtů, a roku 1701 hlavním městem Pruského království. Poprvé se o Berlíně jako hlavním městě Německa hovořilo v roce 1871, kdy se stal hlavním městem nově založené Německé říše. Po druhé v historii se pak stal hlavním městem až roku 1991, kdy vznikla současná Německá republika.

Památky

Nejznámější památky jsou Braniborská brána – je dominantou města a zároveň symbolem sjednocení. Nachází se za dřívější nechvalně známou Berlínskou zdí, která oddělovala Východní Berlín od Západního. Pamětní kostel císaře Viléma – vznikl po 2. světové válce a je památníkem míru a smíření. Římský sněm – je v součastnosti sídlem německého spolkového sněmu a se svou kupolí od architekta Sira Normana Fostra je velice oblíbeným návštěvním místem Berlína. Sídlo spolkového kancléře – je nejimpozantnější stavbou a nachází se ve čtvrti Regierungsviertel.

V Berlíně se také nachází tzv. ostrov Muzeí, který patří mezi památky Světového dědictví UNESCO. Jednotlivá muzea se nazývají – Pergamonské muzeum, Staré muzeum, Nové muzeum, Stará národní galerie a Státní muzeum.

Be Sociable, Share!

Info o článku

Datum
Květen 11th, 2011

Trackback
URI

Komentáře
RSS

Komentuj