Správný výběr společenské obuvi je velice důležitý

Obuv představuje velice důležitou součást každého outfitu a také hraje velmi důležitou roli. Měla by ladit s oblečením, ale také by měla být pohodlná.

Na co se zaměřit při jejím výběru?

Společenská obuv je určená pro krátkodobější nošení v interiéru. Využíváme ji při různých společenských příležitostech. Ve většině případů se jedná o kousky klasického střihu. U mužů jsou to polobotky, za společenské boty dámské jsou považovány lodičky. Obuv je velice citlivá na vlhkost a povrch, který není rovný. Není vhodnou volbou pro venkovní nošení.

Chcete-li se v obuvi cítit dobře, je potřeba brát zřetel především na materiály, ze kterých je vyrobená. Měla by být dokonale prodyšná a z materiálů, které jsou příjemné a zdravotně nezávadné. Také tvrdost hraje svoji roli. Ve tvrdé obuvi si můžete způsobit otlaky nebo oděrky. Ideální volbou jsou kousky, pro jejichž výrobu byla použitá přírodní kůže, která je prodyšná a dobře se přizpůsobuje. Nevýhodu představuje vyšší, cena, která je kompenzována delší životností a pohodlím.

U dámské obuvi hraje velkou roli také podpatek a to nejen jeho výška, ale také šířka a tvar. Pokud budete boty nosit celý den, ideální volbou je klínek nebo podpatek širší, který je stabilnější, ne příliš vysoký. Pokud je obuv určená do společnosti pro kratší nošení, pak si můžete dovolit podpatek vyšší a užší.

Studio Agnes – pravá volba

Studio Agnes nabízí společenskou obuv i svatebni boty pro nevestu. Pomůže vám sladit vás i váš doprovod pro jakoukoli společenskou akci. Zavítejte do salónu v Praze, který se nachází nedaleko Smíchova a nechte se hýčkat zkušenými asistentkami, které vám pomohou vybrat společenskou obuv i svatební boty pro nevěstu. Čekají zde na vás služby na velice profesionální úrovni, milé a zkušené asistentky a příjemné prostředí.