10 zdravotních výhod užívání kratomu

Kratom, vědecky nazývaný jako Mitragyna speciosa, je tropický strom. Listy kratomu jsou díky svým účinkům po celá staletí široce používány pro léčebné účely. Celá řada zdravotních výhod a léčivých vlastností, které má rostlina, zejména její listy, se liší od posílení imunity až po navození zdravého spánku. Listy obsahují sloučeniny, které mohou mít psychotropní účinky (změnu mysli), což je hlavní důvod, proč je tato rostlina trochu kontroverzní.

Listy kratomu jsou vám k dispozici v podobě prášku, ale lze narazit také na kapsle nebo různé extrakty. Čerstvé listy lze přímo žvýkat a přidávat do jídla. Přemíra výhod, které mají listy, je způsobena přítomností jedinečných chemických sloučenin a živin, včetně široké škály alkaloidů a dalších organických látek. Primární aktivní alkaloid v kratomu, mitragynin, je zodpovědný za účinky podobné opioidům. Pokud jsou listy konzumovány v rozumném množství, mohou působit jako lék a stimulant, účinný lék proti bolesti nebo jako posilovač imunity. Všechny kratom účinky si podrobně představíme níže.

Zdravotní přínosy kratomu

1. Zmírňuje bolest

Listy tropického stromu, které mají analgetické vlastnosti, mohou pomoci snížit bolest ovlivněním hormonálního systému. Alkaloidy v kratomu ovlivňují opiátové receptory přítomné v centrálním nervovém systému a tím uvolňují enkefaliny a endorfiny, které vašemu tělu pomohou snížit bolest.

2. Zvyšuje energii

Optimalizací určitých metabolických procesů a ovlivněním hladiny hormonů může kratom pomoci zvýšit hladinu energie. Jak zlepšuje metabolismus, zvýší se i váš krevní oběh. Protože kombinace zvýšení okysličené krve a zvýšených metabolických aktivit zvyšuje vaši energetickou hladinu.

3. Zlepšuje imunitu

Díky silným antimikrobiálním a antioxidačním vlastnostem lze kratom považovat za přirozený posilovač imunity. Listy pomáhají zlepšit odolnost vašeho imunitního systému, čímž poskytují ochranu před vnějšími toxiny, chemikáliemi a nemocemi.

4. Zvládá úzkost

Listy kratomu, které se běžně používají pro uklidnění nervů a zlepšení nálady, jsou také prospěšné při snižování úzkosti, stresu a pomáhají vypořádat se s depresí. Psychoaktivní látky v kratomu uvolňují serotonin a endorfiny, které také mohou pomoci zlepšit vaši celkovou náladu. Kratom pomáhá regulovat hormony ve vašem těle a vyrovnává chemickou nerovnováhu.

5. Podporuje zotavení ze závislosti

Ačkoli to není opiát, kratom aktivuje opiátové receptory v mozku, které se spojí s vašimi příjmy a pomáhají zmírnit touhy po závislosti. Díky tomuto účinku se listy kratomu používají k léčbě závislosti již stovky let. Ačkoli se o listech kratomu tvrdí, že jsou návykové, pravidelné žvýkání listů kratomu poskytuje člověku schopnost „očistit se“.

6. Zlepšuje sexuální život

Schopnost kratomových listů dodávat energii a podporovat lepší krevní oběh, který se používá jako afrodiziakum a posilovač plodnosti, odpovídá této výhodě. Pomáhá zvyšovat plodnost, zlepšuje vaši plodnost a zvyšuje míru početí.

7. Zvládá cukrovku

Alkaloidy nacházející se v listech kratomu mohou pomoci při regulaci množství inzulínu a glukózy v krvi. To zase pomáhá předcházet náhlému zvýšení hladiny cukru v krvi a také pomáhá předcházet vzniku cukrovky.

8. Podporuje zdraví srdce

Tvrdí se, že chemické látky přítomné v listech kratomu mají pozitivní vliv na fungování vašich tepen a krevních cév. Pomáhá snižovat krevní tlak a předcházet různým srdečním onemocněním tím, že zmírňuje stres. Proto listy kratomu poskytují ochranu před infarktem, mrtvicí a aterosklerózou.

9. Lepší spánkový cyklus

Listy kratomu nebo doplňky kratomu, známé pro své terapeutické a mírné psychotropní účinky, mohou pomoci navodit spánek. Pomáhá regulovat váš cyklus spánku a bdění a může být prospěšný pro jedince trpící nespavostí, nočními děsy nebo parasomnií.

10. Bojuje s průjmem

Tím, že reguluje váš parasympatický nervový systém a zpomaluje peristaltiku (vlnové svalové kontrakce), lze kratom považovat za účinný lék na průjem. Pomáhá také léčit a zvládat zánětlivá onemocnění střev, jako je Crohnova choroba a ulcerózní kolitida. Některé z dalších zdravotních výhod kratomu jsou, že pomáhají zhubnout, zmírňují záněty a bojují proti únavě.

Nevíte, kde kratom koupit? Nejlepším místem je specializovaný eshop Greenherbs.cz.