Istrijský poloostrov je největší v Jaderském moři

Poloostrov se rozkládá mezi Terstským a Kvarnerským zálivem. Jeho západní pobřeží je více členité. Ve východní části naleznete velké množství nádherných zátok, delt řek a hlubokých pláží. Největším přístavem je město Pula.

Dovolena chorvatsko je tak ideální volbou, vyberte si nějaký hotel nebo apartmán na webu ubytovanivchorvatsku.cz a užívejte si zasloužený odpočinek.

Pula

Patří mezi největší města této oblasti. Kromě toho je to známý přístav. Naleznete ji na jihozápadním pobřeží. Její historie sahá až do Římské říše. Tu potvrzují i pozůstatky místního římského amfiteátru.

Město má dobrou geografickou polohu, díky níž se stala významným turistickým centrem. Pro ubytování se návštěvníkům nabízí různé možnosti – hotely, apartmány i penziony. Poblíž města se nacházejí i kempy nebo prázdninové rezorty.

Rovinj

Ve městě na vás čeká hustá síť romantických uliček a celá řada náměstíček, která se zachovala v původním benátském stylu. To vše dodává městečku jeho malebný ráz. Okolí letoviska lemují rozlehlé borovicové háje, které poskytují příjemný stín a odpočinek. K němu zvou i oblázkové pláže, které jsou částečně uměle upravené. Doplňují je betonové plošiny. Na procházku se můžete vydat na místní promenádu, která právě pláže lemuje. Město poskytuje bohatou turistickou vybavenost. Díky tomu jej vyhledávají návštěvníci jako last minute chorvatsko. Svým návštěvníkům nabízí i sportovní vyžití nebo celou řadu kulturních akcí.

Novigrad

Městečko se nachází na západním pobřeží a také patří mezi vyhledávaná místa. Dávnou historii připomíná místní přístav. V minulosti zde byla malá rybářská vesnice. Odpočívat můžete na místních přírodních oblázkových plážích.

Fažana

Rozkládá se v jihozápadní částí oblasti. Její předností jsou nádherné oblázkové pláže. V centru této turistické destinace naleznete vynikající restaurace a kavárny. Pokud zavítáte do místního přístavu, můžete nasávat pravou přímořskou atmosféru.