Je profesionální účetní nutný i pro malé firmy nebo startupy?

Mnoho začínajících talentovaných lidí, kteří si plní své sny prostřednictvím startupu, netuší, která investice se do podnikání vyplatí a která je zatím zbytečná. Vedení účetnictví patří mezi nepříjemné součásti každého podnikání, a i když jste teprve na začátku, je vedení účetnictví jednou z věcí, kde se vyplatí najmutí profesionála.

Účetnictví se může stát příliš komplikovaným, pokud ho budete dělat sami. Možná budete muset zvážit obchodní metriky, které jsou účetním známé. Účetní mají také dovednosti v používání různých typů účetního softwaru. Tato sada dovedností vám výrazně pomůže ve vašich finančních rutinách.

Profesionální účetní ušetří váš čas i peníze nejen v době podávání daňového přiznání

Zejména v prvních měsících každého roku začnou firmy vyhledávat účetnické služby. Především startupy v této chvíli zjistí, co vše mají špatně (a drtivá většina z nich má). Z běžného daňového přiznání se stává strašák, který může podnikání položit. Investice do nápravy špatně vedeného účetnictví se může řádně prodražit finančně i časově. Každý ví, že s finančním úřadem není radno si zahrávat.

Profesionálně vedené účetnictví a daně pro startupy je dokonalá prevence, jak předejít vysokým postihům, které z finančního úřadu hrozí.

Laik má všeobecné povědomí o tom, na jaké úlevy má nárok a co vše si může z daní odečíst. Dokonalý přehled mají odborníci na finanční správu, které naleznete například na webu dype.cz.

Finanční analýzy a reporty

Než se rozhodnete vyvinout nový produkt, nabrat další zaměstnance apod., je dobré zvážit, zda na to vůbec váš startup má finanční zdroje. Vám se může zdát, že ano, ovšem teprve odborně vytvořená profesionální analýza ukáže, zda je vhodný čas na změnu.

Datová analytika pro malé a střední firmy je jednou z mnoha dalších služeb, které si můžete zajistit na dype.cz.