Multicara je nepostradatelným pomocníkem v mnoha oborech

Lidé vymýšlejí různé způsoby, jak si ulehčit práci. Bylo vymyšleno tisíce strojů a náčiní, ovšem jen málo z nich zastane tolik pracovních úkonů jako legendární multicara, a to především díky možnosti až stovky nástaveb.

Legendární německý transportér

Legendární německý transportér spatřil světlo světa poprvé ve východním Německu pod záštitou automobilového průmyslu IFA již v roce 1958. V současnosti je již jedinou značkou, která zůstala. Nyní vyrábí legendární transportéry multicar společnost Hako GmbH ve německém Waltershausenu.

V České republice lze zakoupit dva základní typy multicar M29 a M31/M31 prostřednictvím společnosti Unikont Group s.r.o.

Multicar M29

Multicar M29 je ideálním pomocníkem na úklid v každém ročním období – na jaře zamete, v létě poseká, na podzim sebere v listí a v zimě odklidí sníh. Díky své velikosti, transportér je široký pouhých 132 cm, se snadno dostane i na cyklostezky a chodníky.

Tento úzkorozchodový nosič nákladu a nářadí najde využití v mnoha oborech – v zahradnictví, při terénních úpravách, při nakládání s odpady, a to především díky možnosti až stovce různých nástaveb, které jsou různě obměňovat.

Zpracování vozu prošlo mnoha inovacemi, které umožňují nejen další jeho funkce, ale také poskytuje dokonalé pracovní podmínky.

Multicar M31/M31

Multicar M31/M31 je multifunkční všestranný, snadno ovladatelný, nosič. Je kombinací všech jiných typů vozů multicar. Díky třem připojovacím bodům lze k multicar M31 připojit až 300 nástaveb.

Vůz je upřednostňuje bezpečnost řidiče, což potvrzuje vlastnictví certifikátu DEKRA.

Přední zvedák – vybavený montážní deskou přídavných zařízení – je integrován v podvozku, což umožňuje použití vysoce účinných předních přídavných zařízení. Díky systému rychlé výměny může být multicar M31 přestrojen pro každé sezónní použití. Emise jsou sníženy o více než 90 % Maximální multifunkčnost multicar M31, vybavený třemi připojovacími body pro širokou škálu různých příslušenství, je skutečně multifunkční vozidlo.