Mechanicky stabilizovaný písek udrží i auto

Mechanicky stabilizovaná zemina (MSE nebo armovaná zemina) je zemina konstruovaná s umělým vyztužením. Může být použit pro opěrné zdi, mostní opěry, hráze a hráze. Nečistota je pravděpodobně nejlevnějším a nejjednodušším stavebním materiálem, ale ve srovnání s jinými možnostmi není příliš pevná.

Naštěstí geotechnici vyvinuli způsob, jak zpevnit hliněné materiály téměř bez dalšího úsilí – mechanicky stabilizovanou zeminu (neboli MSE nebo Reinforced Soil). Když se podíváte pozorně, uvidíte stěny MSE jsou všude. Děkujeme za sledování a dejte mi vědět, co si myslíte!

Mechanicky stabilizovaná zemina (MSE nebo armovaná zemina) je zemina konstruovaná s umělým vyztužením. Může být použit pro opěrné zdi, mostní opěry, mořské hráze a hráze.

Hlavní předností stěn MSE oproti běžným železobetonovým stěnám je snadná montáž a rychlá výstavba. Nevyžadují bednění ani ošetřování a každá vrstva je konstrukčně zdravá, když je položena, což snižuje potřebu podpory, lešení nebo jeřábů. Také nevyžadují další práci na obkladu. Upozornění: nezkoušejte to doma.