Toužíte po novém tetování? Ujistěte se, že víte, jak se o něj správně starat

Tetování již dávno není doménou různých vyvrhelů, námořníků nebo trestanců. Není již ani doménou lidí, kteří se chtěli odlišit od společnosti, jako tomu bylo v době, kdy vznikala první tetovací studia. Není neobvyklé, že jsou v dnešní době potetovaní lidé, kterým dříve připadalo tetování „nemístné“. Lidé si dávají vytetovat iniciály či podobizny svých blízkých, různé symboly, ornamenty, hvězdy filmů a seriálů (Mrtvá nevěsta začíná být již kultovní), a mnoho dalších motivů. Ačkoli vás tetovací studio Praha poučí, jak správně se o tetování starat, není na škodu znát několik faktů dopředu.

Kupte si antibakteriální mýdlo

Tetovací salon Praha v sobě skrývá několik tatérů. Všichni tatéři z Unholy si zakládají na 100% hygieně a čistotě. Dezinfekci mají stále při ruce. I svým klientům doporučují udržovat nové tetování v naprosté čistotě. Při omývaní postačí vlažná voda a antibakteriální mýdlo. Rozhodně se vyhněte parfémovaným mýdlům. Po umytí tetování opatrně osušte suchým ručníkem.

Tetování promazávejte

Po umytí tetování naneste tenkou vrstvu speciální masti na bázi petroleumu nebo nebo vazelíny. Mast pomáhá udržovat tetování hydratované a chrání ho před vnějšími vlivy. Mějte na paměti, že příliš mnoho masti může bránit přirozenému hojení.

Tetování skryjte před sluncem

Pokud nechte čekat s tetováním na chladnější měsíce, skryjte ho před sluncem. UV záření může poškodit již tak narušenou pokožku, a také způsobit vyblednutí barev.

Tetování nikdy neškrábejte

Pokud tetování začne svědit, a věřte, že začne, snažte se ho neškrábat. Místo toho jemně poklepejte na pokožku, abyste zmírnili nepříjemné pocity.

Tetování je „poranění“, na kterém se vytvoří strup, proto se neděste, když se začne strup odlupovat, je to zcela normální.