Životnost matrace prodlouží kvalitní chránič

Kvalitní matraci si nepořizujete zase tak často a proto chcete, aby vám sloužila dlouhou dobu. Je tedy dobré se o ni dobře starat. Jednou z možností je chránič matrace. Ten ochrání matraci proti všem vnějším vlivům. Měl by tvořit běžnou výbavu každé postele. Společnost PURTEX nabízí chrániče masážní, jednostranné i oboustranné.

Důvody pro nákup chrániče matrací

Vzhledem k tomu, že pořízení kvalitní matrace zase není tak levná záležitost, chrániče matrací prodlouží její životnost. Pokud si pořizujete novou a kvalitní matraci, tak je koupě chrániče minimální finanční položkou. Zásadním způsobem však ovlivní funkčnost matrace.

Chrániče na matrace mají hned několik funkcí:

  • Vytvářejí vrstvu mezi matrací a prostěradlem a tím ji chrání proti opotřebení.

  • Představují separační vrstvu, která brání pronikání nečistot do samotného jádra matrace. Jedná se o šupinky kůže, drobný prach, pot nebo chlupy domácích mazlíčků.

  • V žádném případě netlumí funkce matrace.

  • Mají speciální strukturu, která je dokonale prodyšná, nezadržuje vlhkost.

Vzhledem k tomu, že se dá chránič snadno sejmout, můžete jej prát v pračce. Díky tomu jej udržujete v naprosté hygieně a i lůžko je vždy čisté. Většinu tělesného potu totiž pohltí chránič a nedostane se tak do matrace. Pot tak nebude ucpávat póry matrace a nebude zvyšovat její vlhkost. Matrace si tak zachovává svou přirozenou pružnost a nevytvářejí se v ní prohlubně a nerovnosti.

Většina chráničů je opatřená gumovými úchyty, které jsou umístěné v rozích chrániče. Úchyty nabízejí velmi snadnou manipulaci.

Kdo všechno chrániče matrací využije?

Chrániče matrací jsou ideálním pomocníkem pro rodiny s malými dětmi. Využijí je senioři, kteří občas mívají obtíže s inkontinencí. Jsou vhodnou volbou pro alergiky, astmatiky nebo ležící pacienty. Ochrání matraci těm, kdo trpí nadměrným pocením. Pokud máte domácího mazlíčka, chrániče matrací by měly být vaší jasnou volbou. Rozhodujete-li se, jaký chránič matrací si pořídíte, prohlédněte si širokou nabídku na webu matrace.purtex.cz.