Od focení až po digitální kreslení

Kurzy dálkového studia, ať už Tvůrčí fotografie nebo Grafický design, mohou být vzrušující cestou, která zahrnuje mnoho aspektů vizuálního umění i pro vás. Od focení až po digitální kreslení, budete mít možnost učit se a rozvíjet své dovednosti v různých oblastech, které nějak souvisí s focením (Tvůrčí fotografie) nebo s grafikou (Grafický design).

Jedním z prvních kroků na fotografické cestě je naučit se základům focení. To zahrnuje pochopení technických aspektů fotoaparátu, pojmy jako je clona, ISO a další. Například kompozici a osvětlení, které hrají zásadní roli při vytváření vizuálně působivých snímků. Pokud Vám tyto pojmy nic neříkají, začněte kurzem Večerní fotoškola.
Pro zájemce o tradiční fotografii může být zajímavé seznámení se s fotografováním na film a dalšími tradičními technikami (např. kyanotypie), které byly kdysi jediným způsobem tvorby fotografií. Dětem je pak určen příměstský fotografický tábor.

Grafický design a vizuální tvorba obsahu

Další důležitým odvětvím kurzů v Liberecké škole foto•grafické je grafická větev. V kurzu Grafický design – dálkové studium se naučíte, jak používat software pro tvorbu působivých vizuálních grafik, jak na loga i webový design.

Zájemce o kariéru v grafickém designu může absolvovat akreditovaný rekvalifikační kurz Pracovník grafického studia. Ten zahrnuje seznámení s každodenními povinnostmi grafického designéra a také rozvoj dalších nezbytných dovedností, jako je práce s klienty a třeba i typografie.

Baví vás kreslit a chcete se to naučit digitálně během 2 dnů? Zvládnete to na kurzu Digitální kreslení a k tomu ještě spoustu dalších dovedností z vektorové grafiky.