Tři důvody, proč se vyplatí firmám investovat do vývoje software na zakázku

Software i celkově informační technologie dnes udávají neuvěřitelné množství trendů a hlavně možností, které nám dávají moderní vymoženosti. V ohledu práce firem jsou přitom tyto technologie naprosto nepostradatelné. To už jenom z toho důvodu, že urychlují proces a šetří tak čas i kapacity.

Pro mnohé se přitom ale může vývoj software na míru stále jevit jako zbytečný, protože máme možnosti využití softwarů třetích stran. Tyto aplikace či software mohou být bezesporu užitečné, někdy i zcela dostačující, ale software na zakázku naplní všechny požadavky do posledního puntíku. Od individuálního naprogramovaní, přes individuální nastavení až po konkrétní zacílení.

Dodržování firemní identity při tvorbě webových aplikací

A ačkoliv nám většina aplikací třetích stran dokáže poskytnout alespoň nějakou možnost grafické úpravy, nikdy to nebude stoprocentní pro konkrétní společnost. Z toho důvodu tak mohou být především webové prezentace na zakázku naprosto ideálním řešením.

Samotný vývoj webových aplikací je komplexní záležitost a design je jednou z věcí, kterou klienti řeší, nicméně nejdůležitější jsou funkce a praktické využití. Od aplikace na míru tak očekávejte nejen požadované funkcionality, ale také stoprocentní respektování firemní identity vaší společnosti.

Dostupnost kdekoliv a kdykoliv

Dostupnost vašich služeb je další důležitou součástí. Vývoj software na míru mimo celé řady jiných možností nabízí také volbu nejpoužívanějších zařízení. Typickým příkladem tak může být vývoj mobilní aplikace na míru, kdy samotná aplikace naprosto dokonale reflektuje dostupnost bez omezení. Drtivá většina lidí ke komunikaci v osobním i profesním životě využívá hlavně mobilní zařízení, takže se jedná o současně nejpřirozenější cestu, jak se klientům přiblížit na denní bázi.

Přesně to, co potřebujete, nic víc ani míň

Volně dostupná a univerzální placená řešení sice mohou obsahovat velkou část potřebných funkcí, ale také budou překypovat funkcemi, které nikdy nevyužijete. Nebo vám tam naopak něco chybí nebo nevyhovuje. Musíte výstupy transformovat, a to vás či vaše zaměstnance zbytečně zatěžuje a zvyšuje chybovost procesu. Právě v těchto okamžicích je vhodné zvážit vývoj aplikace na míru. Díky podrobné analýze a specifikaci dostanete vše, co potřebujete, ale nic navíc, co by vás rušilo. Aplikace je navíc možné postupně udržovat, rozšiřovat a zdokonalovat.